5 סיבות למה אתם חייבים להתחיל להשקיע בנדל"ן, עכשיו.

עודכן: 10 בספט׳ 2020

המון אנשים שיש להם כסף נזיל להשקעה, עדיין לא יודעים איפה הכי נכון להשקיע אותו. או שהם כבר בחרו, אבל עדיין לא למדו להשקיע בנדל"ן, מפני שקשה להם למצוא זמן ללמוד את התחום. אבל המשבר הכלכלי הנוכחי הראה לנו בצורה די ברורה למה אנחנו חייבים כמה שיותר מקורות הכנסה, ושלפחות אחד או שניים מהם יהיו בטוחים כמעט ב- 100%, כדי שנדע שאנחנו והמשפחה שלנו מסודרים.

ובואו לא נשכח את העובדה שכמעט כולם יודעים: רוב האנשים העשירים בעולם, גם אם לא עשו את הונם הראשוני בנדל״ן, משקיעים חלק נכבד ממנו דווקא בנדל"ן, כי מדובר בהשקעה שהיא יחסית לאופציות האחרות, מאוד מאוד בטוחה.


אני משקיע בנדל"ן כבר 15 שנה, ולמרות שאני משקיע גם בשוק ההון וגם בהייטק, את רוב הכסף שלי, עשיתי וממשיך לעשות בנדל"ן בארה"ב.

והנה 5 דברים שמאוד כדאי שתדעו לגבי המשבר הזה, ולמה כדאי לכם להשקיע בנדל"ן בארה"ב דווקא עכשיו. ממליץ לכל אחד שקורא את הפוסט, גם לבדוק שמה שאני אומר הוא נכון עם עוד מישהו שאתם מכירים.


1. נתחיל מזה שבניגוד לישראל, בארה"ב מספיק הון ראשוני של 40-50 אלף דולר על מנת *להתחיל* להשקיע, ולעשות תשואה של בין 8%-15% בשנה באופן פאסיבי (משכירות), ואף יותר מזה אם אתם עושים פליפים (קניה, שיפוץ, מכירה). בישראל להגיע לתשואה כזאת, זה כמעט בלתי אפשרי. אלא אם יש לכם הון עצום, והרבה מאוד סבלנות.


2. מחירי הדיור בארה"ב הולכים לרדת בקרוב. למעשה, היום שבו זה יקרה ברור לכל מי שקצת חקר ומבין. זה היום שבו המדינה מפסיקה את דחיית תשלומי המשכנתא שקיימת כרגע בארה"ב עקב המשבר, ובעלי הבתים שדחו את תשלומי המשכנתא שלהם (כרגע זה עומד על 4.2 מיליון בעלי בתים) לא יוכלו לעמוד יותר בתשלומים. אז הבנקים והמוסדות המלווים יתחילו בתהליכי עיקול על אותם בתים, מה שיציף את השוק בדירות ובתים למכירה, בכמות שארה"ב לא ידעה כבר המון שנים.

כאשר ההיצע גדל, המחיר יורד. מה שאומר שבעוד כ- 6-9 חודשים, מי שיספיק עד אז ללמוד השקעות נדל"ן בארה"ב... ירוויח בגדול. הרבה יותר אפילו מאשר אם ירכוש ממש עכשיו ברגע זה.


3. בתקופות משבר, למי שיש הון נזיל, עדיף להשתמש בו לרכוש איתו נכסים. הרי המחירים יורדים, ולכן ניתן להשיג נכסים במחיר משתלם. הבעיה היא, שיחד עם ירידות המחירים, הממשלות ״מדפיסות כסף״ (נותנות הלוואות במחירי רצפה) על מנת להזריק מזומן לשוק. מה שעלול ליצור אינפלציה (שחיקה בערך המטבע). המהלך כבר החליש משמעותית את הדולר למשל. מה שאומר שהכסף שלנו עלול לאבד ערך. לכן זה זמן רע להחזיק אותו בבנק לתקופות ממושכות.


4. תזכרו את החוק הכי חשוב בנדל"ן: את הכסף עושים ברכישה. לכן ברגע שהמחירים יורדים, זה הזמן האידאלי להיכנס. כדי לעשות את התשואה הגדולה ביותר על הכסף ברגע הרכישה.


5. מכירות פומביות. זה משהו שמשקיעי נדל"ן ישראלים פחות מכירים, אבל זו המומחיות של השותף שלי ושלי.


בגלל הסיבות שציינתי בסעיף מספר 2, בקרוב יתחיל מבול של מכירות עיקול/מכירות פומביות. שם יהיה אפשר לרכוש המון נכסים במחירי ריצפה. למי שיספיק ללמוד את התחום הזה בחודשים הקרובים, זו תהיה הזדמנות שלא היתה כמותה מעולם. אפילו לא במיתון הגדול שהחל ב- 1929. עוז קורן נדלן בארהב

45 צפיות0 תגובות